İslami ve dini sohbet odaları

Avrupa ve Türkiye’nin her noktasından dini sohbet sitemize giriş yaparak dini konular hakkında islami chat yapabilmeniz mümkün. Üye olmadan Bedava, sohbet etmek yeni bilgiler edinmek ve tartışmak için Mobilcet.net, islami chat odası sizler için tasarlanmıştır. Yaşamınızın her noktasında yaşınızın bir önemi yok islam dini hakkında yeterince bilgi sahibi olmayabilirsiniz. İnsanlar doğası gereği yeni şeyler öğrenmek ve paylaşma ihtiyaç duymaktadır. islam dini bir toplumun ahlak kurallarını oluşturan en önemli yapı taşıdır dini sohbet ile bunu pekiştirmek biz mümünlere düşmektedir. Yaşadığımız vatanın birliğini bekasını sağlayan çok değerli inanç kaynağı olan islam dini sadece camilerde derğahlarda kitaplarda konuşularak paylaşılmıyor.

Allah azze ve celle kur'an-ı Kerim'de sürekli insanın Allah'ın yaratması üzerinde düşünmesini istiyor Hatta müşriklerle müminlerin arasındaki fark nedir diye kur'an-ı Kerim'e sorsak alacağımız temel cevaplardan biri şudur müşrik Allah'ın ayetlerinden yüz çeviren Allah'ın ayetlerini düşünmeyen ve ibret almayan kişidir. Mümin kimdir Yarabbi desek Mümin Allah'ın ayetlerinin farkında olan bu ayetler üzerinde kafa yoran ve bunlardan ibret alan insan demektir. Kur'an-ı Kerim'in vereceği cevap budur biz şunu kesin bir şekilde bilmemiz lazım bir insanın Allah'ın yarattığını biliyor olması ya da şu Kainattaki bütün yaratılmış olanların Allah'ın eseri olduğunu bilmesi bir insanın ondan istifade etmesi anlamına gelmez yani sen şunu düşünebilirsin Bir Müslüman olarak ben zaten Allah'ın her şeyi aradığını biliyorum ben zaten semaya baktığımda bu Allah'ın eseridir diyorum dağa baktığımda denize baktığımda bu Allah'ın eseridir diyorum bunu tek başına bilmek insanın bundan faydalanması için yeterli değildir. Peki ne lazım ister bir insanın bunlardan istifade edebilmesi için 3 tane özelliğe sahip olması lazım 1 kalbinin nasihatlerle ölmemiş olması lazım 2 akleden bir insan olması lazım aklını kullanan bir insan olması lazım etrafa baktı zaman Allah'ın yarattıkları üzerinde akıl fikir çalıştıran bir insan olması lazım 3 Allah'ı çokça zikreden olması lazım.


Kategori: Sohbet chat - Online chat - Cep sohbet - Dini islami sohbet - Seviyeli sohbet odaları - Arkadaş bul - Dost sohbet - Türkçe chat - Sıla sohbet - Web sohbet