Sohbet kuralları

Sohbet muhabbet esnasında sizlere önerilerimiz Küfür argo siyaset dini tartışmalardan uzak durunuz. Karşındaki kişiye odaklan bunun için planlarını gelecekte yapacaklarını geçmişti pişmanlıklarını sohbet boyunca Düşünmemeye çalış Ayrıca en önemlisi sadece karşındakinin düşünceleri odaklan Bu sayede sohbetten keyif alacaksın zaten bunu yapabilirsen sadece karşındaki kişi için orada olduğunu hissettirecek bu da onun benmerkezci beyni için keyif verici bir durum olacak.

Sabırlu olup karşınızdaki kişiye güven sağlayıp onun sizden numara istemesini veya sesli konuşmasını bekleyiniz. Sesini kullan etkili bir diyalog için karizmatik bir sesini olmasına gerek yok Beyin için en güvenli ses Arkadaşça bir ses tonu Tabii zaman zaman çeşitli hızlarda iniş ve çıkışını seslerle duraksamalarla karşı tarafın dikkatini üzerine çekebilirsin Tabii Bu boşlukları ee seslerle doldurmamaya çalış

Yargılamayı Bırak bu tutun karşı tarafın sürekli kendisini savunma ihtiyacı içine girmesine ve kendini kapamasına sebep olur. örneğin ben sana çocuklar ilişki kurma demiştim Sen yine beni dinlemedin Gerçekten sen akıllanmaz şeklinde yaklaşımlar kişin bir süre sonra da uzaklaşmasına sebep olur.

Derinlemesine dinle sohbet esnasında diyaloğun arasına nasıl Girsem de düşüncelerimi söylesem diye düşünen tek kişi sen değilsin bir çok insan bu hataya düşer dinlemek yerine onda Ne söyleyeceğim düşünür bunu farket ve sadece arkadaşının konuşmasını odaklan Ben de şuraya gittim şunu biliyorum şunu düşünüyorum bir tutum sohbeti daha çıkmaza götüre bilir bunun yerine bahsetiği konular arasınada yeni ilişkiler kurmaya çalış böylece anlatıkları daha derinleşir arkadaşına kendisini değerli hissetmesinin En kestirme yolunu sağlamış olursun.

Açık uçlu sorular sor Cevabı sadece evet hayır olmayan sorular sormaya ögren Bu soru şeklini sohbetimizin derinleşmesine sağlayacak en son gittiğim film nasıldı filmin konusu neydi gibi ayrıca soru sorulurken dikkat edilmesi gereken diğer bir durum farklı farklı konulardan bahsetmek yerine aynı koyuyor derinleştirmek olmalı

Diyalog esnasında sessizlikten Korkma kimi zaman o korkulan Sessizlik anı düşüncelerini olgunlaşmasını daha can alıcı düşüncelerin dinlendirilmesi sağlar unutma Her Sessizlik aldı acele ile doldurulması gereken bir boşluk değildir. Örneğin sevginiz ile duygusal bir konu hakkında konuşurken duygularını ortaya çıkarması için daha sabırlıyızdır bu durumda Sessizlik bizi tedirğin etmez. bazı durumlarda sesizlik daha derin bir konuya geçiş için gerekli hale gelir.

Kısa ve basit cümlerler kullanın anlaşılmaz karmaşık fazla terimsel ya da yabancı kelimeler karşındaki insanın diyalogdan kopmasına sebep olur gördüğünüz gibi Size bazı yöntemlerden bahsettim bunların bir ya da birkaçını kullanmanız bile diyalogunuzu farklı bir boyuta taşıyacak küçük denemelerle bir farkındalıklarla bu madeleri bir hayatınıza dahil etmektir.


Kategori: Sohbet chat - Online chat - Cep sohbet - Dini islami sohbet - Seviyeli sohbet odaları - Arkadaş bul - Dost sohbet - Türkçe chat - Sıla sohbet - Web sohbet